צנרת אוויר

 
האוויר הוא מצרך חשוב ביותר ולא רק לקיום חיים אלא גם לתעשייה. הצרכים התעשייתיים באוויר דחוס כבר הפכו להיות קריטיים במיוחד וכיום ניתן לראות כיצד כל מפעל וכל בית מלאכה משתמש בצורה כזו או אחרת באוויר דחוס לצרכיו העסקיים, ולא רק לייצור אלא גם לקירור, ניקוי ועוד. מבין כל הדיבורים על מדחסי אוויר ומייבשי אוויר קל לשכוח שיש צורך גם בצנרת אוויר. אז מהי בדיוק? במאמר הבא תקבלו את התשובה.

 

כל מערכת צריכה צנרת

 
האוויר הדחוס הוא מצרך חשוב מאוד שיכול להיות יעיל ביותר לכל מפעל. הוא יכול לנקות אזורים, החל ממכונות מורכבות ועד השיניים שלכם כשאתם מגיעים אל רופא השיניים ומבצעים ניקוי אבנית. הוא יכול גם לקרר אזורים חמים מאוד על ידי משב רוח חזק, וכמובן שהאוויר הדחוס יכול להיות גם שימושי במיוחד כדי להניע פסי ייצור שלמים בדמות כלים פנאומטיים. עם זאת, המערכת כולה לא תהיה מושלמת בלי שתהיה לה צנרת מתאימה. צנרת אוויר צריכה לענות לכמה פרמטרים כדי להיות מתאימה למשימה, וזה בדיוק הזמן להבין באלו סטנדרטים היא צריכה לעמוד והיכן משתמשים בה.
 
 
 

למה צריך צנרת אוויר?

 
צנרת האוויר צריכה להוליך את האוויר מנקודה לנקודה, כאשר לרוב מדובר על הולכת של האוויר מהמדחס, אחרי הדחיסה שלו, אל עבר האזור שבו יש להשתמש בו. בדרך כלל כל התהליך עצמו מתחיל מהמדחס כאשר הוא זה ששואב את האוויר מהנקודה שקרובה אליו, כיוון שככל שהיא תהיה קרובה יותר כך הדחיסה והפעולה של המדחס באופן כללי תהיה יעילה יותר. עם זאת, אחרי שהאוויר נדחס, יש צורך להעביר אותו אל עבר האזור המבוקש, בין אם לצורכי ניקוי, קירור או הנעה. לשם כך יש צורך בצנרת איכותית, חזקה ושתהיה גם גמישה, שתוכל לשאת בלחץ ולאפשר עבודה תקינה.
 
 
 
צנרת אוויר
 
 
 
 
 

הסטנדרטים לצנרת אוויר דחוס איכותית

 
  • קודם כל, צנרת אוויר חייבת להיות שלמה וחזקה. אם מדובר בצנרת שאחראית על זרימת מים אז אפילו חור אחד קטן יכול להיות בעייתי ולהרוס את המערכת כולה, אז על אחת כמה וכמה כאשר מדובר באוויר. בסופו של דבר בריחת אוויר מחור אחד קטן יכול להיות בעייתי ביותר כיוון שלחץ האוויר כולו ייפגע, והאוויר הדחוס לא יהיה שימושי באותה המידה ולעתים בכלל לא. לכן, המערכת צריכה להיות חזקה, אחידה וכמובן עם בקרה לשלמותה בכל רגע.
  • כל מערכת צנרת אוויר חייבת להיות גמישה. אמנם יש גם צינורות אוויר קשיחים אך אלו יהיו אחוז קטן במיוחד מבין כל הצנרות הקיימות. הסיבה לכך היא שלחץ האוויר יכול לקרוע ולפגוע בצנרת קשיחות הרבה יותר מצנרות גמישות. ברגע שהצנרת גמישה יש לה יכולת התרחבות טובה יותר, כאשר יש מגוון רחב של חומרים כמו PVC או חומרים פלסטיים אחרים שיכולים לעמוד במשימה. מהצנרות הקשיחות יותר אפשר למנות את צנרת האלומיניום.
  • החיבורים של המערכת חייבים להיות חזקים בעבור הלחץ שהם אמורים לשאת. באופן כללי כל חלקי הצנרת צריכים להיות מותאמים ללחץ האוויר אך החיבורים הם נקודת החולשה ועליהם יש להתעכב עד להבנה מלאה שהם מספיק חזקים. עניין זה מחייב גם תחזוקה של הצנרת ושל החיבורים באופן ספציפי.
 
 

הטוב ביותר מהטובים ביותר!

 
אנו בטריו אייר כאן כבר שנים רבות מעניקים את השירות הטוב ביותר למגוון רחב של לקוחות במגזר הפרטי, העסקי והתעשייתי, וגם אתם יכולים לבחור נכון ולהצטרף למעגל הלקוחות המרוצים שלנו!
פנו אלינו עוד היום לייעוץ ולפרטים נוספים ונשמח לעמוד לשירותכם! - 073-7841700
 
 
צנרות אוויר
 
 
 
צנרות אוויר דחוס
 
 
 
 
 
סרטו המסביר איך עובדת מערכת צנרת אוויר דחוס