צינורות אוויר

 
צנרת אוויר מאפשרת העברת אוויר דחוס לצרכים תעשייתיים. בגלל שהאוויר הוא סוג של גז דחוס, מבססים עליו פעולות שונות מהתחום של פנאומטיקה. עם זאת, חייבים ליישם תשתית שתאפשר לאותו אוויר דחוס להגיע ממקום למקום. אם האוויר לא מגיע כאשר הוא מספיק דחוס, לא ניתן יהיה להשתמש בו על מנת להמיר אנרגיה פוטנציאלית לאנרגיה קינטית. בדיוק כאן נכנסים לתמונה צינורות האוויר.

צינורת אוויר הם אלו שמרכיבים את צנרת האוויר. ההבדל בינם לבין צינורות רגילים הוא שבאמצעותם ניתן לשמור על תנועה ושינוע של האוויר הדחוס ממקום למקום, בלי שהוא יאבד מהאנרגיה שלו. כמו כן, הצינורות יעילים מאוד בתוך צנרת אוויר של בתי עסק, מפעלי תעשייה ועוד.

 
צינורות אוויר
 

השימושים של צינורות אוויר

 
צינורות אוויר הם הדרך היחידה להעביר את הגז הדחוס בלי שהוא יאבד אנרגיה. באמצעותם ניתן כיום ליישם אוויר דחוס לצרכים עסקיים, בבתים פרטיים, לניקיון, לקירור או חימום וכן הלאה. יתרה על כך, צנרת האוויר מאפשרת לנקות אזורים שלמים כולל מכונות מורכבות ואפשר להשתמש בה כדי להניע פסי ייצור שלמים וכלים פנאומטיים.

 

צינורות אוויר

 
  • גודל הצנרת – הגודל משפיע על מידת ההתאמה שלה לסוג המטרות שאותן רוצים להשיג. בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא תמיד צריך לשאוף לצנרת אוויר כמה שיותר גדולה. בפועל, יהיה קל יותר להמיר אנרגיה פוטנציאלית של האוויר לאנרגיה קינטית באמצעות צנרת קטנה יותר. מצד שני, אכן יש פרויקטים שבהם הגודל חשוב כי הוא משפיע על התפוקה ועל הביצועים.
  • סוג הצנרת – יש סוגים שונים של צינורות אוויר בצנרת. בשביל שהם יצליחו לבצע את העבודה שלהם על בסיס יום יומי אבל גם לחסוך בהוצאות תחזוקה, כדאי לבדוק היטב ממה הם בנויים ומה מאפיין אותם.
  • התקנה – מעורבות של בעלי מקצוע מאפשרת לשמור על סטנדרטים גבוהים לצנרת אוויר דחוס. אבל בשביל שזה יקרה ועל מנת להצליח לנצל את היתרונות של צינורות אוויר גם בטווח הקצר והארוך, צריך לברר מי לוקח אחריות על התקנת הצנרת. אחריות כזו על התקנת הצנרת היא עניין חשוב, כי באמצעותה אפשר למנוע זליגת אוויר ובזבוז אנרגיה.