משאבות ואקום

 

משאבת הוואקום בתעשייה

 
 
כשמה כן היא, משאבת ואקום משמשת על מנת לייצר ואקום בחלל מסוים. עיקר השימוש בה נעשה בתעשייה, ובענפי המדע וההנדסה, כאשר ישנם שני סוגים עיקריים של משאבות מסוג אלו:

משאבה מכנית – פועלת באמצעות מנוע. באמצעותן ניתן לשאוב גז מחלל חיצוני אל פנים המשאבה לדחוס אותו בלחץ גבוה ולפלוט אותו החוצה לאטמוספירה. בין המשאבות המכניות נפוצות משאבות בוכנה, משאבות רוטוריות ומשאבות טבעת מים.
משאבות סילון – משאבות אלו פועלות ללא מנוע ולשם פעילותן מנצלות עקרונות תרמודינמיים. אחד מהם הוא העיקרון שככל שאנרגיית המהירות נותרת קבועה כך גם אנרגיית הלחץ, וכאשר אנרגיית המהירות מתגברת כך נוצר ואקום גבוה יותר ובסופו של דבר לחץ גבוה יותר. דוגמה למשאבת סילון היא משאבת קיטור.
 
 
משאבת ואקום
 
 
 
EUROVAC
 
 
 
 

עיקרון הפעולה של משאבת ואקום

 
מדובר בעיקרון פשוט: על מנת להשיג את אותו ואקום, ריק, במכל או חלל מסוים יש לשאוב את חלקיקי הגז שנמצאים בו החוצה. למרות שרעיון זה הנו פשוט, מדובר בתהליך הדרגתי אשר דורש מכשיר ייעודי לשם כך. בבסיס הרעיון עומד העיקרון של הגדלת הנפח של החומר הנמצא בתוך המכל וכתוצאה מכך יצירת ואקום. על ידי יצירת הואקום נוצר הפרש לחצים והחומר או הגז הנמצאים במכל יזרמו החוצה, או לחלופין, חומר חדש יזרום לפנים המכל וכן הלאה.
 
 

השימושים של משאבת ואקום

 
 
למשאבות ואקום ישנם שימושים נרחבים בתחומי התעשייה, המדע וההנדסה, ביניהם:
ניסויים – השימוש במשאבת ואקום
נפוץ בניסויים שונים כמו למשל בהדמיית תנאי חלל לניסוי כלי טיס, ניתוח חומרים תחת לחצים ומצבי צבירה עבור ניסויים מדעיים ועוד.
אחסון ואריזה – בשל משאבת ואקום ניתן לאחסן יותר תוך ניצול פחות נפח. בין החומרים אותם נהוג לאחסן נמצאים חומרים אורגניים, תרופות או מוצרי מזון.
 
 
ייצור – משאבות הואקום משמשות גם לייצור מוצרים כגון נורות להט, שפורפרות ורכיבים שונים מתחום האלקטרוניקה.
הורדת טמפרטורות – בעזרת משאבות אלו ניתן להוריד את נקודת הרתיחה של נוזלים, לאפשר להם לרתוח בטמפרטורות נמוכות יותר וכך למנוע את קלקולם של חומרים אחרים.
 
 
 

החשיבות של משאבות הואקום לתעשייה

 
 
כאמור, למשאבות אלו ישנם שימושים רבים וטובים ולכן הן תורמות לתחומי תעשייה מגוונים. כך למשל ניתן לראות אותן בענפים שונים של הכימיה הפיזיקלית שם יש צורך בהשגת לחצים נמוכים, באחסון או שאיבת גזים, בביצוע בדיקות של תכונות ספיחה ומוליכות חום, בעת עבודה בטמפרטורה נמוכה ועוד. כמו כן הטכנולוגיה של הואקום משמשת גם את תעשיית האלקטרוניקה במידה משמעותית. בעזרתה ניתן לייצר שבבי סיליקון למחשבים ועוד. הסוגים השונים של משאבות ואקום ולהן שיטות פעולה שונות מאפשרת להשיג את מידת הלחצים הרצויה. לשם כך יש להתאים את המשאבה למטרות השימוש ואף להשתמש במוצרים נלווים כמו מד לחץ, אשר יכולים למדוד את הלחצים ולהפוך את העבודה עם המשאבות להרבה יותר מדויקת ואיכותית.
 
 
 

חברה מקצועית למערכות אוויר דחוס

 
על מנת שהשימוש במשאבה יהיה אופטימלי יש לעבוד עם חברה מקצועית אשר זהו תחום התמחותה ולה ניסיון רב בתחום. חברת טריו אייר בע"מ בעלת מומחיות במתן פתרונות אוויר דחוס לתעשיות שונות ברחבי הארץ. החברה מעמידה לרשות לקוחותיה ציוד איכותי, שירות זמין סביב השעון ואנשי מקצוע מיומנים ולהם ידע עשיר על מנת שניתן יהיה לבחור במשאבה הנכונה ביותר לצרכים שלכם. ההתמקדות במתן שירות למערכות המובילות בתעשייה, הפך את החברה למובילה בתחומה, כך שכיום יכולה להציע את הפתרונות היעילים, האיכותיים והמדויקים ביותר.
 
 
לפרטים נוספים אודות משאבות ואקום או לקבלת ייעוץ בתחום צרו עמנו קשר, נשמח לעמוד לשירותכם!