מייבש אוויר כימי

 
מייבשי אוויר, או בשמם המוכר יותר סופחי לחות, הם כלים חשובים מאוד שיעילותם באה לידי ביטוי בעיקר בתעשייה. מייבשי אוויר כימיים נחשבים ליעילים יותר מאשר מייבשי אוויר מכניים כאשר ההשפעה שלהם יכולה להיות מהירה מאוד. מדוע מייבשי אוויר אלו טובים יותר ומדוע הם כה חשובים?
 

מה התפקיד של מייבשי האוויר השונים?

 
 
מייבשי אוויר הם למעשה מכשירים שיכולים להיות בגודל משתנה, החל ממצנן אוויר די בסיסי למתאר הביתי ועד מתקנים גדולים יותר ברמה של מקרר. מייבש האוויר כשמו כן הוא, אמון על ייבוש האוויר כאשר הלחות במקום יכולה לרדת באחוזים ניכרים, אפילו ברמה של 70 אחוזים. מייבש האוויר הוא אחד המוצרים החשובים ביותר לתעשיות רבות כאשר הלחות היא מכשול גם לייצור גם לאחסון, שלא לדבר על ניסויים מסוימים שנעשים במעבדות לעתים בסמוך למפעלים. חשוב לזכור כי מייבשי האוויר קריטיים מאוד במדינת ישראל שידועה באקלים ים תיכוני ואחוזי לחות רבים שמגיעים לעתים ל-80.
 
 
 
מייבש אוויר כימי
 
 
 
 

מהו מייבש אוויר כימי וכיצד הוא פועל?

 
מייבש אוויר כימי פועל בשיטה שונה מאשר מייבשי אוויר רגילים. בעוד מייבשי אוויר רגילים סופחים את הלחות באמצעות ספיחת אדי המים על ידי סינון מכני שכולא בתוכו את מולקולות המים, הסינון במייבשי אוויר כימיים מתבצע על ידי חומרים כימיים כגון אלומינה. חומרים אלו צריכים כמובן לעבור החלפה של המסנן בדומה למייבשי אוויר מכניים, אך הם נחשבים לטובים יותר. הצורך במייבשי אוויר כימיים אינו רק למטרות יעילות אלא לעתים הוא צורך קריטי כיוון שרק מייבש אוויר כימי יכול לעמוד בהספק הנדרש.
 

מדוע מייבש אוויר כזה נחשב ליעיל יותר?

 
  • מייבש אוויר כימי בעל הספק ספיחה טוב יותר. למעשה הספק הספיחה יכול להיות נתון קריטי כאשר תנאי הלחות יכולים לפגוע מאוד במוצרים או ברהיטים שנמצאים במקום, ומייבש אוויר מכני לא יצליח לעמוד בכך. לעתים יש מקומות שנמצאים ליד הים ואחוזי הלחות הרבה יותר גבוהים מהממוצע ואז יש צורך בייבוש אוויר מסיבי יותר.
  • מייבש אוויר כימי מסנן את הלחות בצורה אפקטיבית יותר. אם הסעיף הראשון דיבר על התפוקה הכללית של המכשיר, הרי שכאן אנו מדברים על היעילות של המסנן עצמו. סינון כימי הוא סינון הרבה יותר מדויק ויסודי מאשר סינון מכני והוא יכול להיות יעיל במיוחד גם לחומרים מסוימים שיכולים להיות מזהמים מאוד ולפגוע בבריאות.
  • הסינון הכימי יכול להתמודד עם כל חלקיק, אפילו הקטן ביותר. למעשה, זהו נתון חשוב מאוד בעיקר למתאר התעשייתי שלעתים פולט חומרים מזהמים מאוד ולפי הנהלים הוא חייב להחזיר מייבשי אוויר כימיים. בנוסף לאדי המים שהמסנן יכול לספוח הוא יכול לטהר את האוויר במידה ניכרת מה שיכול להפחית מאוד את הפגיעה בסביבה.
 

היכן משתמשים במייבשי אוויר אלו ומדוע?

 
מייבשי אוויר כימיים אינם נפוצים במגזר הפרטי ובמגזר העסקי. יכול להיות שתראו מייבש אוויר כזה בשימוש של אולם אירועים או עסק מסוים אך השימוש העיקרי בו נעשה במגזר התעשייתי. מפעלים רבים צריכים להוריד את רמת הלחות באופן ניכר כאשר מייבשי אוויר כימיים מבצעים זאת בצורה טובה יותר ממייבשי אוויר מכניים. כמו כן, מייבש האוויר המכני יכול להיות יעיל יותר למרות שהוא קטן יותר וכך למעשה המפעל מרוויח גם הספק עבודה גדול יותר וגם מתקן קטן יותר במתאר התעשייתי הצפוף. השימוש במייבש אוויר מכני טוב יותר למפעל שצריך לדאוג פחות להחלפת המסנן ולתחזוקה שלו.
אם אתם צריכים מייבשי אוויר כימיים, אתם צריכים אותנו בטריו אייר. יש לנו הרבה מה להציע לכם וזה הזמן שלכם לפנות אלינו ואנו כבר נדע בדיוק מה אתם צריכים!