מחוללי חנקן

 
 
מחולל חנקן
 
 
sysadvanve
 
 
 
 
 
 

מהו מחולל חנקן?

 
 
החנקן הוא הגז הנפוץ ביותר באוויר ומהווה כמעט שמונים אחוזים ממנו. הוא שימושי מאוד כמעט בכל תחום בתעשייה, החל מתעשיית המזון, עבור בתעשיית המתכות ועד לתחומי האלקטרוניקה. יש לו גם שימושים רפואיים רבים. מחוללי חנקן הם מכשירים המשתמשים בטכנולוגיות מתקדמות להפרדת החנקן מהאוויר ואיסופו במיכלים בהם כמות החמצן מצומצמת עד מאוד ביחס לכמותו באוויר. את החנקן שנוצר ניתן להעביר למקום המיועד ולעשות בו שימוש על פי הצורך המשתנה בכל מפעל, בית עסק או מרפאה. רוב השימושים בו הם בצורתו הגזית, אך ניתן גם לעשות בו שימוש בצורתו הנוזלית שמושגת בטמפרטורות נמוכות במיוחד. חנקן נוזלי משמש בעיקר לצורכי קירור.
 
 

שימושים נפוצים במחולל חנקן

 
  • תעשיית המזון – יתרונו הגדול של החנקן הוא בכך שהוא מונע את פעולת החמצן על מוצרי המזון, ובכך שומר עליהם טריים ובעלי מראה רענן ואף מונע את צמיחת הבקטריות. מסיבה זו בתעשיית המזון נעשה שימוש נרחב במחוללי חנקן לשימור של אריזות מזון סגורות כמו גם אריזות אוכל מוכן, פירות וירקות. כמו כן, חנקן נוזלי משמש לקירור חסכוני ויעיל של מוצרי מזון במערכות קירור מזון ובעת הובלתם ליעדם במשאיות.
  • ענף הבנייה ותעשיית המתכות – גם בענפים נוספים בתעשייה ישנו שימוש תדיר במחוללי חנקן. כך לדוגמה, החומר משמש להאטת קצת ההתקשות של בטון ובכך מונע סדקים עתידיים בעתיד. בנוסף, שימוש בחנקן מונע את ההתחמצנות של מתכות בעת הייצור שלהן, בכך שהוא מונע מגע ישיר בין החמצן למתכת.
  • טיפולים רפואיים – בתחום הרפואה נעשה שימוש במחוללי חנקן עבור טיפול בנגעי עור שונים וכן בתהליכים כירורגיים. כמו כן, חנקן נוזלי משמש למערכות קירור רפואיות לשימור רקמות, דם טבורי וביציות.
 
 

טריו אייר מבטיחה לך מחוללי חנקן מהשורה הראשונה

 
מחוללי חנקן הם מכשירים שימושיים ביותר בכלל ענפי התעשייה אך הקנייה, ההתקנה והתפעול שלהם אינם עניין של מה בכך. המומחים של טריו אייר מתמחים בתחום מערכות האוויר וישמחו לייעץ לכם בכל הנוגע לרכישה של מחוללים או מדחסי אוויר מקצועיים ואיכותיים. יחד עם השירות המצוין והאדיב, תהיו בטוחים שתקבלו את המוצרים האיכותיים ביותר שיספקו את הצרכים הספציפיים של העסק שלכם.