ואקום

 

יצירת ואקום

 
כולם יודעים שבחלל החיצון יש וואקום, אך למעשה בכל מקום אפשר ליצור ואקום. המונח ואקום מתאר אין חומר, כלומר ריק, ובמאמר זה נתעסק נדבר בעיקר על השימושים שלו בתעשייה ועל הדרך שה יוצרים אותו. אנו בטריו אייר כאן כדי להסביר, לייעץ וגם לעזור לכם לקבל את הוואקום שאתם צריכים בהמשך!
 
 

מה זה ואקום ואיך הוא נוצר?

 
כמו שכבר אמרנו, ואקום הוא אין חומר, כלומר ריק. השאלה הגדולה היא למה בכלל צריך אותו, למה הוא טוב? כאשר אין חומר, הוואקום למעשה מושך אליו חומרים אחרים וכך למעשה אנו יכולים לקבל שאיבה. זו אמנם רק אחת מהפעולות שהוא יכול לגרור אך היא אולי הנפוצה ביותר. אפשר ליצור אותו באמצעות משאבות ואקום והדוגמה הכי טובה לאחת כזאת היא משאבת מים כאשר לרוב היא פועלת על ידי לחץ שלילי, כלומר שאיפה ליצור ואקום, וכך היא מושכת אליה כנגד חוקי הפיזיקה את המים ששואפים למלא את הריק. למעשה, את אותה הפעולה בדיוק אפשר ליצור עם אוויר וכך באותה צורה פועל שואב האבק ומצליח לשאוב את הלכלוך.
 
סרטון המדגים יציאת ואוקם באמצעות משאבה
 

לאלו שימושים יוצרים ואקום בתעשייה?

 
  • ואקום יכול להיות שימושי למגוון רחב של שימושים כאשר השימוש הנפוץ ביותר שלו הוא לצורכי שאיבה. בעזרת יצירת ואקום ניתן לשאוב חומרים מסוימים, בין אם מדובר על ענף הבנייה, שרותי ביובית, שינוע והעברת חומרים בתוך המפעל או ממכונה לפס ייצור כלשהו וכן הלאה.
  • השימוש בשאיבה לא מסתכם רק בשאיבת מים או יניקת אוויר אלא גם שאיבה של חומרים שונים ממקומות טבעיים, כמו למשל שאיבת חלב מפרות וכן הלאה.
  • ואקום לא משמש רק לשאיבה אלא גם כדי להוריד טמפרטורות רתיחה מסוימות. בכלל תנאי הוואקום טמפרטורת הרתיחה תהיה נמוכה יותר וזה יכול להיות שימושי ויעיל במיוחד לתעשיות מסוימות שצריכות לחמם או להמיס חומרים.
  • אריזה בוואקום היא אחד מהמושגים המוכרים ביותר והיא האריזה הכי טובה שיש. אפשר לארוז בוואקום גם במתאר הביתי בעזרת מכונת ואקום ייעודית, אך יש תעשיות שאורזות בוואקום באופן אוטומטי כמו למשל תעשיית המזון. האריזה הזו מועילה כי היא שומרת על חיי המוצר לזמן רב יותר.
 

כיצד אפשר ליצור ואקום?

 
 
כדי ליצור ואקום יש צורך במערכת מיוחדת כאשר משאבת ואקום היא הכלי השימושי והנפוץ ביותר. היא למעשה פועלת על ידי בוכנה שמסלקת ממנה את האוויר, וכך למעשה אפשר ליצור לחץ שלילי עד כדי כך שאין אוויר בכלל. חשוב לזכור שניתן ליצור ואקום בכמה רמות כאשר הגעה למצב שבו אין אוויר בכלל, הוא המצב הקיצוני ביותר והוא קשה מאוד להגעה. בסופו של דבר הוואקום נמדד ביחידות אוויר שנמצאות בנפח, ולעתים יצירת וואקום חלש בלבד זה דבר מספק ביותר גם עבור המגזר התעשייתי. משאבת זו היא הכלי הנוח ביותר ליצירת וואקום בבקרה טובה.
 
 
 
יצירת ואקום
 
 
 
 

ליצור ואקום עם הכלים המשאבות הכי מתקדמות!

 
 
כדי לקנות את המוצרים הטובים ביותר, אתם צריכים לבחור את החברה הטובה ביותר. אם אתם צריכים משאבות ואקום לכל השימושים, בעלי היקפי העבודה הטובים ביותר ורמת האמינות הכי גבוהה שיש. כמו כן אם אתם צריכים מדחסים, מייבשי אוויר דחוסים, צנרות אוויר או כל חלק אחר שמשתלב במערכת לעבודה חלקה ועמידה לשנים רבות, אתם במקום הנכון.

אז פנו אלינו עוד היום – 073-7841700
 
ואקום