התקנת מדחסים

 
כדי להבין עד כמה התקנת מדחסים חשובה יש צורך תחילה להבין מהם המדחסים וכיצד הם פועלים. מדחס אוויר יכול להיות גדול בעיקר כאשר מדובר באחד תעשייתי, אם מדובר במדחס אוויר קטן הוא בדרך כלל יהיה לשימוש ביתי או עיסקי. הם יכולים להיות פשוטים מאוד לתפעול, לשימוש ולהתקנה, אך אם מדובר על מדחסים גדולים יחסית הם יכולים להיות הרבה יותר מסובכים.

המדחסים משמשים לדחיסת אוויר כדי שיהיה ניתן להשתמש באוויר הזה לכל מיני שימושים כגון ניקוי, הנעה פנאומטית וכן הלאה. אם ההתקנה תהיה לקויה הפעילות הזו תיעצר.

 

כמה עולה התקנת מדחסים בממוצע?

 
התקנת מדחסים יכולה לעלות בין כמה מאות לכמה אלפי שקלים. במה המחיר תלוי ומדוע מדובר בטווח גדול? למעשה ההתקנה יכולה להיות יותר זולה אם מדובר על מדחס קטן. עם זאת כאשר מדובר במדחס אוויר שמשמש תפקידים חשובים יותר כמו למשל הנעה פנאומטית, יש צורך במערכת צינורות מורכבת יותר מה שמייקר את ההתקנה.

 

מה משפיע על המחיר של ההתקנה?

 
  • אחד הפרמטרים שמשפיעים על המחיר של התקנת מדחסים הוא כמובן סוג המדחס. כאשר יש צורך במערכת שלמה של צינורות שבהם זורם האוויר הדחוס, יש צורך לא רק בחלקי חילוף רבים יותר אלא בתשומת לב רבה יותר לכל הפרטים הקטנים והשקעה במניעת בעיות עתידיות. לכן יש צורך בייעוץ מקדים שהוא חלק אינטגרלי מההתקנה וזה מסביר מדוע המחיר קופץ באופן משמעותי.
  • יש חשיבות רבה גם למרחק שהמתקינים יעברו והמיקום של המפעל. אם מדובר במפעל מבודד מאוד או שנמצא במיקום בעייתי המחיר יכול לעלות. כמובן שיש צורך לזכור כי פרמטר זה שולי יחסית לשאר אך הוא עדיין אחד המשפיעים.
  • ההתקנה יכולה להיות שונה לפי סוג המדחס ולא רק בשל גודל המערכת אלא האופן בו הוא פועל. יש מדחסים רטובים ויש יבשים, כאשר הרטובים נחשבים למורכבים יותר. לכן ההתקנה שלהם גם יכולה לעלות יותר אם כי גם כאן הפער יהיה יחסית קטן.

 
 

כיצד מתבצעת ההתקנה בפועל?

 
ההתקנה צריכה להתבצע קודם כל לפי המיקום בו יהיה המדחס. יש צורך לבחון את המיקום מבחינת הרעש שהוא יעשה, החשמל שאליו הוא צריך להיות מחובר וגם הניקוז של הנוזלים או של השמן במידת הצורך. לאחר מכן יש צורך לחבר אליו את הצנרת כך שהיא לא תפריע ותהיה דקורטיבית ככל הניתן.

על הלקוח להבין כיצד לתפעל את המדחס וכיצד לגלות תקלות וכמובן שהשירות כולל גם תחזוקה ואחריות שכוללת תיקון תקלות מטעם החברה המתקינה.
 
 
 
התקנת מדחס אוויר