איך לבחור מדחס אוויר?

 
מדחס אוויר יכול להיות אחד הכלים שישנו לטובה את העבודה במפעל שלכם. יכול להיות שהם יהפכו את העבודה למשתלמת ויעילה יותר כי הם חוסכים באנרגיה רבה, ויכול להיות שהם אלו שיהפכו את המפעל שלכם סוך סוף לרווחי כמו שרציתם. עם זאת, עליכם לבחור אותו נכון כדי להגשים את כל היתרונות שלו. איך לבחור מדחס אוויר בצורה הנכונה ביותר? אנו כאן כדי להסביר.
 
 

בשביל מה צריך מדחס?

 
השלב הראשון בהבנה שלכם בעולם המדחסים, הבנה שלרוב תהיה מינימלית בעיקר אם זו הפעם הראשונה שאתם עומדים לקנות מדחס אוויר, היא להבין בשביל מה אתם צריכים אותו. יכול להיות לצורכי קירור, טיהור וניקוי, או אולי אתם בכלל צריכים אותו בשביל המטרה הראשית שלו – פנאומטיקה. יכול להיות שיש כמה סוגי מדחסים או כמה דגמים שיכולים לבצע כמה פעולות ולכן הם לא מקיימים הגבלה כלשהי, אך בכל מצב התאמה מיטבית לצרכים שלכם תועיל לעסק לטווח הארוך.
 
 

מדחס גדול או מדחס קטן?

 
 
 
איך לבחור מדחס אוויר
 
 
 
 
אי אפשר לתהות איך לבחור מדחס אוויר תעשייתי בלי לדבר על הגודל שלו. המדחס לא תמיד יהיה גדול כמו שנראה לכם ויש מדחסים שיכולים להיות בגודל של חצי מטר על מטר. מדחס גדול יכול להיות חזק יותר ואת זה ההיגיון יכול להסביר לכם לבד.
 
 

מה הספק העבודה?

 
הספק העבודה של המדחס היא אולי הנקודה החשובה ביותר. מדחס אוויר תעשייתי אחד יכול ללחוץ אוויר ברמה הרבה יותר גבוהה מאשר מדחס אחר, אפילו אם מדובר על מדחסים באותם הגדלים. הספק העבודה יכול להיות גדול מאוד בין 100 ועד 300 ליטרים בדקה וכן הלאה, וכל מה שנותר לכם לעשות הוא שוב לבחון את הצרכים שלכם ולהבין מה כדאי והיכן אפשר לחסוך. ככל שהספק העבודה יעלה גם יעלה המחיר שלו, ולכן חשוב לבחון גם את התקציב היטב ולא לבחור סתם את המדחס האוויר הכי טוב שאתם רואים.
 
 
 

איזה סוג ואיזה דגם?

 
אי אפשר לשכוח את אחד הסעיפים החשובים ביותר ואולי החשוב ביותר, סוג המדחס. יש מדחסים יבשים, יש מדחסים בורגיים, יש בוכנתיים וכן הלאה. גם כאן הצרכים של העסק שלכם הם אלו שיחליטו עבורכם ולא ההעדפה שלכם, כך שלצורך המחשה לא תוכלו לבחור מדחס אינו יבש אם אתם מתעסקים עם תרופות או אוכל. בכל מקרה עליכם לבדוק גם את איכות היצרן ולא רק את סוג המדחס, כיוון שיש יצרני מדחסי אוויר הרבה יותר טובים מאחרים, כאשר המדחסים נוחים יותר, דורשים תחזוקה וניקוי פשוטים יותר, ניצול האנרגיה והעמידות שלהם טובים יותר וכן הלאה.
 
 
 
בחירת מדחס אוויר